sobota, 30 lipca 2016

Zapowiedzi wydawnicze - sierpień 2016

Nie mogę uwierzyć, że lipiec tak szybko minął o.O Jeszcze niedawno szykowałam zapowiedzi na ten właśnie miesiąc, a tutaj minęła już połowa wakacji i w ogóle. Niedługo trzeba wracać do szkoły... Ale dość tych przynudzań :)
Zapraszam was dzisiaj na listę moim zdaniem najbardziej ciekawych zapowiedzi wydawniczych. Tym razem jest ich 9.
Zaczynajmy :)


wtorek, 26 lipca 2016

LBA #3

Hej wszystkim :) Dzisiaj przychodzę do was z LBA, do którego nominowali mnie Weronika i Damian z bloga Inaczej myślący <klik>. Za nominację bardzo dziękuję, a teraz przejdźmy do odpowiedzi :)niedziela, 24 lipca 2016

Fruit Book TAG

Cześć :) Dzisiaj mam dla was tag, do którego nominowała mnie Tusia z bloga Tusia, Książki i nie tylko <klik>. Za nominację oczywiście bardzo dziękuję, a teraz przejdźmy do odpowiedzi :)


Wszystkie obrazki pochodzą z bloga Marty - Zaczytana Dolina <klik>


czwartek, 21 lipca 2016

#27 „Układ" - Elle Kenedy

Nasłuchałam i naczytałam się o tej książce tak wiele dobrego, że byłam święcie przekonana, że to będzie coś niesamowitego. Coś, co wyryje mi się na długo w pamięć... Po prostu nie mogłam się doczekać kiedy uda mi się po nią sięgnąć. Czy było warto?


Tytuł: Układ
Autor: Elle Kenedy
Seria: Off-Campus
Tom: 1
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron:
Data przeczytania: 16 lipiec 2016
Moja ocena: 7/10
Opis:
Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność. Wydaje się, że ta dziewczyna jest pewna siebie w każdym aspekcie życia… ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała porzucić kokon bezpieczeństwa i sprawić, by to on się nią zainteresował. By osiągnąć swój cel, gotowa jest pójść na pewien układ i w zamian za udzielenie korków nieznośnemu, wkurzającemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, idzie na fałszywa randkę…

On dla kariery sportowej ma zamiar przyjąć od pewnej dziewczyny niemoralną propozycję…


Garrett Graham od zawsze marzył o zawodowej karierze w hokeju, ale gdy średnia jego ocen gwałtownie spada, wszystko na co tak ciężko pracował do tej pory, staje pod znakiem zapytania. Decyduje się pomóc pewnej brunetce z ciętym językiem wzbudzić zazdrość w innym chłopaku, bo w zamian za to może zabezpieczyć swoją pozycję w drużynie. Ale jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i Garrett szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna o którym marzy, wygląda dokładnie tak jak on…
Moja recenzja: 


środa, 20 lipca 2016

Selection Book Tag

Hej wszystkim :) Dzisiaj przychodzę do was z tagiem, do którego nominowała mnie Marta z bloga Books-my life, za co bardzo serdecznie jej dziękuję ;) Tag stworzyła wraz z koleżanką, a teraz macie tutaj krótki opis:

Na czym polega? Tworzymy własne książkowe eliminacje! Wybieramy 10 książek, lub 9 książek (jak kto woli:) których tytuły losujemy, otwieramy na przypadkowej stronie i pierwsze imię jakie ''wpadnie'' nam w oko dopasowujemy do kolejnych kategorii:)Tak więc zapraszam! :)


poniedziałek, 18 lipca 2016

LBA #1 i #2

Hej, dzisiaj przychodzę do was z podwójnym LBA, do których nominowały mnie: Marta z bloga Books-my life i Marta z bloga Zaczytana Dolina (zbieżność imion jest przypadkowa :P) Za nominację oczywiście bardzo dziękuję, a teraz przejdźmy do pytań :)


Co to jest LBA?
Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cie nominował.
sobota, 16 lipca 2016

#26 „Upadli" - Lauren Kate, czyli jak zabić jakiekolwiek chęci do czytania

Chciałam, naprawdę chciałam przekonać się do tej książki. Wyszło, jak wyszło, w efekcie tego czytania miałam chęć, żeby przybić głównej bohaterce piątkę. W twarz. Krzesłem.

Tak więc zapraszam was dzisiaj na recenzję książki, której niby "fenomenu" nie rozumiem.Tytuł: Upadli
Autor: Lauren Kate
Seria: Upadli
Tom: 1
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 480
Data przeczytania: 14 lipca 2016
Moja ocena: 3.5/10
Opis:
 Gdybyście nie mogli być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem?
Para kochanków.
Starożytna wojna.
Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni.
Przeznaczeniem niektórych aniołów jest upadek.
Moja recenzja: 

I już sam opis książki powinien mnie zniechęcić. Powinnam nie sugerować się piękną okładką (no dobra, może nie piękną, jednak mnie się podoba). Powinnam była posłuchać swojej intuicji czytelnika, która mówiła, że to nie jest dobra książka. Powinnam, nie posłuchałam, teraz tego żałuję...

środa, 13 lipca 2016

#25 „Zabrana o zmierzchu" - C.C. Hunter

On i tak wiedział, co czuła, ale mimo to udawała. Może jeśli będzie dość długo udawać, to sama w to uwierzy.
Tytuł: Zabrana o zmierzchu
Autor: C.C. Hunter
Seria: Wodospady cienia
Tom: 3
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 400
Data przeczytania: 2015
Moja ocena: 8/10
Opis: (zawiera spoilery dla osób, które nie czytały 2 poprzednich części)
 Kyle Galen pragnie prawdy aż do bólu. Prawdy o tym, kim naprawdę jest jej rodzina, prawdy o chłopaku, z którym powinna być – i prawdy o znaczeniu jej ogromnych mocy. Ale jest tylko o krok od odkrycia, że pewne sekrety mogą zmienić jej życie na zawsze… i to niekoniecznie na lepsze.
W końcu, gdy ona i Lucas się zbliżają, Kylie odkrywa, że jego paczka zabroniła im być razem. Popełniła błąd wybierając jego zamiast Dereka? A nie tylko ten romans ją niepokoi. Nawiedza ją dotknięty amnezją duch, przynosząc ze sobą przerażające ostrzeżenie: ktoś żyje i ktoś umiera. Kylie rozpoczyna wyścig, aby odkryć tajemnicę i chronić tych, których kocha i w końcu odkrywa prawdę o swoim nadnaturalnym pochodzeniu, które jest zupełnie inne – i bardziej zadziwiające – niż mogłaby sobie kiedykolwiek wyobrazić.
Moja recenzja (bez spoilerów):


niedziela, 10 lipca 2016

#24 „Chłopak na zastępstwo" - Kasie West

I próbuj tu człowieku szukać młodzieżówki na odmóżdżenie i relaks... Zawsze wyjdzie coś nie tak...

Tytuł: Chłopak na zastępstwo
Autor: Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron:
Data przeczytania:
Moja ocena: 6.5/10
Opis:
Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?
Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny…
Moja recenzja:


piątek, 8 lipca 2016

#23 „Czerwona królowa" - Victoria Aveyard

Zanim przemogłam się aby sięgnąć po tę książkę minęło dość sporo czasu. Czytałam tak wiele sprzecznych recenzji i opinii, że nie miałam bladego pojęcia czego się spodziewać. Jedni mówili o niej w samych superlatywach, inni twierdzili, że jest beznadziejna. Same sprzeczności...

Tytuł: Czerwona królowa
Autor: Victoria Aveyard
Seria: Czerwona Królowa
Tom: 1
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 440
Data przeczytania: 4 lipca 2016
Moja ocena: 6.5/10
Opis:
– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]
– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?
Moja recenzja:

środa, 6 lipca 2016

Wyniki konkursu z „Czy wspominałam, że cię kocham" - Estelle Maskame

Cześć wszystkim :) Tak, wiem, że wyniki miały zostać podane w przeciągu kilku dni, jednak pisałam na fb, że będę miała z tym mały kłopot. Tak więc są dzisiaj.

W konkursie wzięło udział 47 osób, a poniżej przedstawiam listę zapisaną w kolejności zgłoszeń. Do każdej osoby są dopisane numerki losów, które otrzymała:


#22 „Przebudzona o świcie" - C.C. Hunter Cudowna kontynuacja pierwszego tomu - "Urodzonej o północy". Świetnie skomponowana ze sobą mieszanka tajemnic, rozterek sercowych, zjawisk paranormalnych i akcji.
Tytuł: Przebudzona o świcie

Autor: C.C. Hunter
Seria: Wodospady cienia
Tom: 2
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 376
Data przeczytania: 2015
Moja ocena: 8/10

Opis: (spoiler dla osób, które nie czytały 1 tomu)
Kylie Galen przebywa w Wodospadach Cienia już od jakiegoś czasu. Choć wśród tych wszystkich niezwykłych istot jej życie już nigdy nie będzie takie samo, czuje, że jej miejsce jest właśnie tutaj. Wciąż jednak nie ma pojęcia, kim jest naprawdę. Desperacko pragnie ustalić swoją tożsamość i zrozumieć, dlaczego nawiedzają ją duchy.
Jeden z nich twierdzi, że ktoś bliski Kylie umrze przed końcem lata. Nie wiadomo, kto to będzie ani jak go uratować.
Kylie dręczą też problemy sercowe. Nie potrafi zdecydować, czy zostać z wilkołakiem Lucasem, związek z którym nie należy do usłanych różami, czy być z półelfem Derekiem, który zaczyna coraz bardziej na nią naciskać. Dziewczyna wie, że musi dokonać wyboru…
Romanse jednak muszą zejść na dalszy plan, gdy ciemna strona świata istot paranormalnych zaczyna zagrażać wszystkiemu, co jest dla Kylie drogie.


niedziela, 3 lipca 2016

Podsumowanie miesiąca - czerwiec 2016

Hej, hej wszystkim :) Zapraszam was na moje czerwcowe podsumowanie. Od razu mówię, że podobnie jak 2 poprzednie miesiące czerwiec upłynął mi raczej pod znakiem filmów i seriali niż książek, jednak jestem z niego zadowolona. Zaczynajmy :) Dodam, że na końcu jak zwykle na końcu jest spis piosenek, które towarzyszyły mi najczęściej.
Jeśli przeczytałeś/aś mój post zostaw po sobie jakiś ślad :)
Z chęcią poznam wasze opinie na dany temat.
Nie musisz spamować linkami, odwiedzam każdego, kto zaciekawi mnie komentarzem lub po prostu stałych czytelników :)

SZABLON WYKONANY PRZEZ RONNIE