środa, 5 kwietnia 2017

Zabójczy konkurs #1 - wygraj „Szklany tron" Sary J. Maas

Cześć kochani! 
Tak jak wspominałam, tak i zapraszam Was na pierwszy konkurs, w którym będziecie mieli szansę wygrać „Szklany tron" autorstwa Sary J. Maas. Konkursy będą trzy, wszystkie kreatywne, jednak mam nadzieję, że zadania przypadną Wam do gustu. Dzisiaj prościutkie, tak na rozgrzewkę, ale jak na razie regulamin ;)


REGULAMIN:

1. Konkurs trwa w dniach od 05.04.2017r. do 19.04.2017r. godz 23:59.
2. Organizatorem konkursu jest Kinga z bloga Książki bez tajemnic.
3. Nagrodą w konkursie jest pojedynczy egzemplarz książki „Szklany tron".
4. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Uroboros.
5. Każda osoba może zgłosić się raz.
5.a aby zgłoszenie było brane pod uwagę, uczestnik konkursu musi spełnić wszystkie obowiązkowe warunki.
6. Uczestnik konkursu musi posiadać adres na terenie Polski.
7. Zwycięzca zostanie wyłoniony w przeciągu maksymalnie dwóch tygodni od daty zakończenia konkursu.
8. Zwycięzca ma 3 dni na nadesłanie swojego adresu na mail: kinga.recenzuje@gmail.com, w przeciwnym wypadku nagroda przepadnie na rzecz innej osoby.
9. Za wysyłkę nagrody odpowiada organizatorka.
10. Wysyłka nastąpi w przeciągu dwóch tygodni od daty otrzymania danych adresowych.
11. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu podczas trwania konkursu.
12. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.


WZÓR ZGŁOSZENIA:

Zgłaszam się! / Biorę udział!
E-mail:
Obserwuję bloga jako:
Odpowiedź na pytanie (1 lub 2):
Banner udostępniam:


PYTANIE KONKURSOWE: (wybierz jedno!)

1. Dlaczego chcesz przeczytać tą książkę?
2. Czego brakuje ci w literaturze fantasy?

ODPOWIEDŹ UZASADNIJ W MAKSYMALNIE 5 ZDANIACH

----------------------------------------------------------------------------------

Na rozgrzewkę starałam się wymyślić coś prostego. Mam nadzieję, że zadanie konkursowe nie jest trudne i przede wszystkim, że się postaracie, bo uwielbiam czytać Wasze odpowiedzi ;)

PS: jutro kolejny konkurs! Do wygrania będzie "Zabójczyni"
PS2: dzisiaj kończą się konkursy urodzinowe, kto chce, może jeszcze zdąży wziąć udział ;)

28 komentarzy :

 1. Zgłaszam się! / Biorę udział!

  E-mail: mariola163@onet.eu

  Obserwuję bloga jako: Nana Mariola

  Odpowiedź na pytanie 1: Czytałam kilka recenzji tej książki i wywnioskowałam z nich, że warto przeczytać tą pozycję, zwłaszcza jeśli lubi się starą dobrą fantastykę połączoną z ciekawym romansem, jak i walkami / morderstwami. A co za tym idzie pozycja ta trafia idealnie w mój gust. Z rozkoszą usiadłabym z nią po ciężkim dniu pracy i rozkoszowała się tym oderwaniem od rzeczywistości, które idealnie pobudzałoby mój mózg do pracy na wysokich obrotach.

  Banner udostępniam: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=876159972536914&set=a.740680662751513.1073741836.100004287579424&type=3&theater

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  E-mail sylwia84w21@gmail.com
  Obserwuję bloga jako Sylwia Waligóra
  Odp 1:
  Jestem całkowicie, niezaprzeczalnie i bezwzględnie porażona twórczością Maas: zachwyca, powala mentalnie, sprowadza na krawędź stanu przedzawałowego, rozbija na drobne kawałeczki założone z silnych emocji, doznań, przeżyć i niewyobrażalnych wzruszeń bądź wybuchów wściekłości. Do tej pory czytałam "Zabójczynię" oraz oba "Dwory" i od tej chwili pozostaję w dziwnym stanie letargu. Sama myśl o możliwości przeczytania "Tronu" powoduje drżenie nerwów, wzburza krew w tętnicach, sprawia, że płonę ciekawością niczym żywa pochodnia!! Podejrzewam, że silniejszych emocji i doznań nie dostarczy mi żadna inna autorka! "Szklany tron" to kolejne moje marzenia z listy fantastycznych lektur - a fantastykę kocham całym sercem i umysłem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udostępniłam baner https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=276563902793105&id=100013184914101

   Usuń
 4. Zgłaszam się!
  E-mail:bibliotekafeniksa@gmail.com
  Obserwuję bloga jako: Biblioteka Feniksa
  Odpowiedź na pytanie (2):
  Przede wszystkim w literaturze fantasy od dłuższego czasu brakuje mi oryginalności. Wszystko jest schematyczne, szablonowe. Poza tym bardzo ubolewam nad tym, że dużo książek nie ma rozbudowanego świata przedstawionego. Autorka skupia się na postaciach, ich problemach, a nie na ich otoczeniu. A przecież przestrzeń jest niemniej ważna.
  Banner udostępniam: biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!
  E-mail: silwana2@wp.pl
  Obserwuję bloga jako: silwana
  Odpowiedź na pytanie (2): W literaturze fantasy brakuje mi zupełnie nowych światów. Obecnie bardzo często autorzy czerpią inspirację z już przez kogoś wymyślonych światów, nie mówię, że to źle bo niektóre są naprawdę bardzo dobre i fajnie się o nich czyta, ale czasami mam ochotę przeczytać o czymś o czym jeszcze wcześniej nie czytałam. Brakuje mi też trochę erotyzmu w takich książkach.
  Banner udostępniam: https://plus.google.com/107448882301811267653/posts/9b6LvcxSKRH

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  E-mail: paula1456@gmail.com
  Obserwuję bloga jako: Paulina :P
  Odpowiedź na pytanie 1: Chciałabym przeczytać tę książkę z kilku powodów. Po pierwsze już sama okładka mnie hipnotyzuje i przyciąga do siebie z niekłamaną siłą, której po prostu ciężko mi się jest oprzeć. Po drugie przeczytawszy opis stwierdziłam, że koniecznie muszę się dowiedzieć co spotka w niej głównych bohaterów, jakie wydarzenia ich spotkają. Po trzecie zewsząd atakują mnie recenzje i to pozytywne, że warto przeczytać, że wciąga od pierwszych stron, że ktoś kto lubi fantastykę musi koniecznie ją przeczytać. A po czwarte jestem totalnym książkoholikiem, potrzebuję nowych książek, żeby jakoś głód książkowy nakarmić i myślę, że ta książka idealnie by się wpasowała w moją skromną domową biblioteczkę :)
  Banner udostępniam:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banner udostępniam: https://www.facebook.com/mala.mi66/posts/1475841739107411

   Usuń
 7. Zgłaszam się!
  E-mail: sylwucha_k@o2.pl
  Obserwuję bloga jako: Sylwia Kobylińska
  Odpowiedź na pytanie (2):
  Brakuje mi bohaterek z kręgosłupem, tych niezależnych kobiet, które nie rozczulają się nad byle głupotą, są sprytne, seksowne, mądre. Nie feministki typu "JAK ON MÓGŁ MI KUPIĆ KAWE" czy "SAMA MOGE OTWORZYĆ DRZWI". No błagam! Chodzi mi o postaci, które podejmują samodzielne decyzje, są silne, twarde a przy tym kobiece i nie mają takich problemów typu "Którego wybrać?", "Jestem taka beznadziejna!", "Nie, nie masz prawa decydować za mnie!" po czym robi jakąś ogromną głupotę.
  Banner udostępniam: https://plus.google.com/106605785740546666314/posts/Ay9UjUqA3MF

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  E-mail: ania0134@o2.pl
  Obserwuję bloga jako: Czytanie Naszym Życiem
  Baner udostępniam: https://plus.google.com/u/0/
  Odpowiedź na pytanie nr 2:
  Jestem bardzo wybredna jeżeli chodzi o literaturę fantastyczną, dlatego mogę wymienić wiele elementów. Ale chyba najbardziej brakuje mi prawdziwych emocji, które pojawiają się w relacjach międzyludzkich. Czytając literaturę fantastyczną bardzo często odnoszę wrażenie, że zachowanie bohaterów jest sztuczne, nienaturalne... Od każdej książki oczekuję ukazania realistycznych sytuacji. Niestety, fantastyka jest pełna typowych charakterów, które niczym nie potrafią mnie zaskoczyć. ;/

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się! / Biorę udział!
  E-mail: gosia2016@op.pl
  Obserwuję bloga jako: Małgorzata R
  Odpowiedź na pytanie 1 Ponieważ chcę się przekonać kto włada szklanym tronem
  Banner udostępniam: https://www.facebook.com/malgorzata.rolla0/posts/10210268847971461

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się! :)
  E-mail: yamadarouk@gmail.com
  Obserwuję bloga jako: yamada
  Banner udostępniam: https://plus.google.com/116651500463649765278/posts/YAh8DMX26VA
  Odpowiedź na pytanie (1):
  Chciałabym zobaczyć, czy główna bohaterka jest waleczną kobietą, która umie o siebie zadbać, a nie płacze za każdym razem i domaga się pomocy przy (każdej) błahej drobnostce, a jedynie, co potrafi robić, to walczyć i tylko tyle. Chciałabym również przekonać się, czy Celaena jest bezlitosną zabójczynią, czy jest sprawiedliwa, a przede wszystkim, czy potrafi faktycznie władać dwoma mieczami ;) Wspaniale będzie się wczuć w bohaterkę, w kobietę, i razem z nią przeżywać wzloty i upadki - wreszcie będę potrafiła zrozumieć jej obawy czy myśli, ponieważ obie jesteśmy kobietami! A wiadomo, że mężczyźni myślą trochę inaczej niż my - kobiety ;) Sarah J. Maas stworzyła kilka fantastycznych książek - żadnej niestety jeszcze nie czytałam, dlatego byłoby mi miło zapoznać się z jej twórczością i przekonać się na własnej skórze, czy faktycznie plotki krążące o jej powieściach są prawdziwe, czyli że zachwycają swoją treścią i nie można oderwać się od nich, że po prostu są wspaniałe! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się!
  E-mail: misieczytaniepodoba@gmail.com
  Obserwuję bloga jako: Kirima
  Odpowiedź na pytanie (2): A mi brakuje w fantastyce dobrego romansu. Ale nie chodzi mi o taki, na którym skupiałaby się cała książka, lecz o taki, który nie przysłaniałby głównej intrygi/wojny/rewolucji/itp. Może powinnam napisać, że brakuje mi połączenia dobrego romansu z dobrą fantastyką ;) Jeśli już jakiś fajny romans jest, to niestety potraktowany bardzo powierzchownie, albo tylko do momentu zejścia się głównej pary.
  Banner udostępniam: http://misieczytaniepodoba.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się!
  E-mail: carlli@onet.pl
  Obserwuję bloga jako: Martyna Carlli
  Odpowiedź na pytanie (2): W literaturze fantasy brakuje mi nowego podejścia w kreowaniu fantastycznej przestrzeni. Autorzy często trzymają się schematów obsadzając swoich bohaterów w niezaskakującej niczym rzeczywistości. Nie ryzykują, tylko wybierają prostszą drogę, którą biorą za pewnik. Równoznaczne to jest z powieleniem czegoś, co zostało już kiedyś dobrze odebrane przez czytelników. Brakuje mi nowatorskiego pomysłu w fantastyce. Czy "Szklany tron" będzie nowym odkryciem? Oj chciałabym się przekonać!
  Banner udostępniam: http://czytaj-i-mysl.blogspot.com/p/blog-page_12.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Biorę udział!
  E-mail: krolowa.ksiazek@o2.pl
  Obserwuję bloga jako: Aoi Akuma
  Odpowiedź na pytanie (2): Niesztampowych bohaterów. Niestety, w literaturze młodzieżowej szczególnie, schematyczne postaci są wręcz plagą. W pewnym sensie powstały nawet archetypy: głównej bohaterki, jej przydupasa/obiekt westchnień, skrytego wroga, który jednak ma emocje... No kurcze, ile można?! Czekam, aż pojawi się postać, która nie tylko skradnie moje serce, ale jej całokształtu nie będzie można porównać z nikim innym. Może nawet wyglądać jak taka szara myszka spod miotły - grunt, aby miała ciekawy charakter!
  Banner udostępniam: TU oraz TU

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się! / Biorę udział!
  E-mail: sun.snowflakee@gmail.com
  Obserwuję bloga jako: Sunny Snowflake
  Odpowiedź na pytanie:
  Choć wiele książek czytałam,
  no i wiele uwielbiałam
  nadal poznawać chcę nowe,
  bo wszystkie są wyjątkowe.
  "Szklany tron" bo o autorce słyszałam
  wiele recenzji czytałam,
  a każda inną opinie miała
  i trochę się pomieszałam.
  Chcę się sama dowiedzieć - książka dobra czy zła,
  bo własną opinię poznam tylko ja!
  Banner udostępniam: http://sunny-snowflake.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, kompletnie zapomniałam, wybieram pytanie pierwsze oczywiście. :)

   Usuń
 15. Zgłaszam się!
  e-mail: natalii.1008.1@gmail.com
  Obserwuję jako: Natalia M
  Pytanie 2: W fantastyce brakuje mi oryginalności. Autorzy jak dla mnie przerabiają ciągle te same wątki, już dawno nie spotkałam się z czymś wyjątkowym tym czego nie było w innych książkach. Każda jest do siebie w pewien sposób podobna a ja liczę, że w końcu będzie coś oryginalnego, jedynego, niepowtarzalnego czego nie da się podrobić.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się!
  E-mail: magda-17_17@o2.pl
  Obserwuję bloga jako: magi18
  Odpowiedź na pytanie (2): W fantastyce brakuje mi powiewu świeżości. Wszystko jest oklepane, wszystko już było. Nawet, gdy pojawia się oryginalny pomysł, to autor zamiast na nim się skupić, woli prowadzić watki wokół problemów zwykłych ludzi - o, to mógłby być drugi problem z książkami z gatunku fantastyki, przeważnie tej, dla młodych czytelników.
  Banner udostępniam: https://plus.google.com/109443195806607439941/posts/MP3j3wtrTXJ?hl=pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Biorę udział!
  E-mail: gloomyangel666@gmail.com
  Obserwuję bloga jako: Gloomy / Aleksandra Łaniszewska
  Odpowiedź na pytanie (2): W literaturze fantasy ostatnio zdecydowanie brakuje Mi silnych, kobiecych bohaterek. Męczą mnie typowe panny z paranormalnych romansów, które wiecznie tułają się od jednego mężczyzny do drugiego i z powrotem, oczywiście nie umiejąc się zdecydować. Nieważne, czy są czarodziejkami czy zabójczyniami, nie potrafią bez silnej ręki jednego z facetów zdziałać czegokolwiek. A Moim zdaniem fantastyce kolorytu zdecydowanie dodają potężne wiedźmy, bezlitosne zabójczynie, uroczo zwodnicze wróżki czy waleczne zmiennokształtne. A Maas swoją Celaeną zdecydowanie obala mit słabiej płci w fantasy i liczę, że po jej olbrzymim sukcesie więcej autorów pójdzie tą drogą i doczekamy się więcej charyzmatycznych heroin, dodających pikanterii wciąż zdominowanym przez facetów fantastycznych światów.
  Banner udostępniam: https://www.facebook.com/magicvanish/posts/1440942182624636

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się!
  E-mail: tujestem0234@gazeta.pl
  Obserwuję bloga jako: Jabłuszkooo
  Odpowiedź na pytanie (1): Książkę bardzo chciałabym przeczytać, ponieważ wszędzie, gdzie nie spojrzę widzę pochlebne recenzje na temat tej pozycji jak i samej autorki. Dla mnie jej twórczość jest całkowicie obca. Myślę, że gdybym wygrała książkę to byłby to ogromny krok na przód, by spróbować poznać autorkę i z dużym prawdopodobieństwem uwielbiać ją jak wszyscy. Do tego chciałbym wiedzieć o co tyle zachodu z tym tytułem i czy też pokochałabym całą historię stworzoną przez pisarkę.
  Banner udostępniam: https://jabluszkooo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się!
  Email: kingaw962@wp.pl
  Obserwuję bloga jako: Kinga W
  Odpowiedź na pytanie 1:
  Chciałabym przeczytać tę książkę, aby zdobyć kolejny pożądany przeze mnie paszport i stać się częścią kolejnego wspaniałego świata. Posiadam paszporty niezliczonych wspaniałych krain (m.in. Shire, Valhalli, czy Dol Blathanna), a także zaprzyjaźnilam się z wieloma wybitnymi, oryginalnymi postaciami, takimi jak na przykład Gandalf Szary i Geralt z Rivii. (Muszę się pochwalić, że Elrond z Rivendell nadal zaprasza mnie na cotygodniowe pogawędki przy herbatce.) Kontynuując, uważam, że do tej śmietanki towarzyskiej idealnie będzie pasować barwna, silna Celeane. Nie ukrywam, że niesamowitym przeżyciem byłoby poznanie głębiej jej historii, przeżycie z nią wszystkich jej przygód, czy wspólne pokonanie trudności i przeszkód przed jakimi została postawiona.
  Banner udostępniam na instagramie @choco__cho (podwójna kreska)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. * Celaena
   Wkradła mi się literówka.

   Usuń
 20. Zgłaszam się!
  E-mail: koteczek13nm@o2.pl
  Obserwuję jako: Poczytalna Panna
  Odpowiedź na pytanie 2:

  S ilnych bab z charakterem, ale nie takich z mocherem!
  Z aczarowanych przylądków i fantastycznych zakątków.
  O gnia, romansu z płomieni; iskry, co wszystko odmieni.
  K rwi, zachwytów, emocji, może ciut śmiechu w promocji?
  U roku wręcz nieodpartego; finału druzgocącego...

  Baner: https://plus.google.com/106863679787627486440/posts/QWst96B3g4Q

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się! :)
  E-mail: anka.nocun@gmail.com
  Obserwuję bloga jako: Wagabunda
  Odpowiedź na pytanie 2 :
  Szczerze mówiąc, to nie brakuje mi w niej niczego. Jak dla mnie kategoria "fantastyki" daje tak szerokie pole do popisu, że odnajduję w niej wszystko. Nie istotne, czy mam ochotę na słodki romans, trochę steampunka, dystopię czy krwawe post-apo, tak naprawdę w momencie, gdy autor może tworzyć co mu tylko wyobraźnia podsunie, na pewno w tym różnorodnym wachlarzu przeróżnych propozycji odnajdę coś dla siebie. Czasem nawet jest tego wręcz za dużo i to całe powielanie schematów mogłoby być męczące, tyle że ja za bardzo lubię zgłębiać się w ten gatunek, by zwracać na to uwagę ^^
  Banner udostępniam: https://www.instagram.com/mad_girl_from_wonderland/

  OdpowiedzUsuń
 22. P.S. Wyniki będą na fb czy na blogu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, zależy od tego, jak będzie u mnie z terminami, ale postaram się dodać je na bloga :)

   Usuń

Jeśli przeczytałeś/aś mój post zostaw po sobie jakiś ślad :)
Z chęcią poznam wasze opinie na dany temat.
Nie musisz spamować linkami, odwiedzam każdego, kto zaciekawi mnie komentarzem lub po prostu stałych czytelników :)

SZABLON WYKONANY PRZEZ RONNIE