czwartek, 26 maja 2016

Książkowe zapowiedzi - czerwiec 2016

Hej, to znowu ja. Przedstawiam wam listę książkowych zapowiedzi na czerwiec 2016, tym razem w liczbie 13-stu. Jak zwykle będą pokazywane w kolejności daty wydania. Warto zaznaczyć, że wybrałam tylko te najciekawsze według mnie. Zaczynamy ^^Tytuł: Śpiący książę
Autor: Melinda Salisbury
Tytuł oryginalny: The Sleeping Prince
Seria: Córka zjadaczki grzechów
Tom: 2
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 1 czerwca 2016
Ilość stron:
Gatunek: Dla młodzieży / fantasy
Opis: 
Od kiedy brat Errin, Lief, zniknął, jej życie stało się nie do zniesienia. Musi troszczyć się sama o chorą matkę oraz uzbierać pieniądze na czynsz, sprzedając nielegalne ziołowe mikstury. Jednak to nic w porównaniu z nadejściem mściwego Śpiącego Księcia, którego Królowa właśnie obudziła z jego zaczarowanego snu.
Kiedy ludność z wioski Errin zostaje przesiedlona, w efekcie wojny ze Śpiącym Księciem, Errin zostaje pozostawiona samej sobie, bez dachu nad głową. Jedyną osobą, którą może prosić o pomoc jest Silas - tajemniczy młody człowiek, który kupuje od niej śmiertelne trucizny, nie ujawniając jednak, do czego są mu potrzebne. Silas obiecuje pomoc. Jednak znika w tajemniczych okolicznościach, a Errin musi podjąć wędrówkę przez królestwo będące na skraju wojny i szukać innego sposobu, by uratować siebie i matkę. To, co odkrywa podczas swojej podróży obraca w gruzy całą dotychczasową wiedzę o jej świecie. Z oddechem Śpiącego Księcia na karku Errin musi dokonać bolesnego wyboru, który wpłynie na los całego królestwa.
Mój komentarz:

Książka wydaje się ciekawa, nie mniej jednak muszę najpierw nadrobić pierwszy tom, dopiero wtedy będę mogła wypowiedzieć się na jej temat i powiedzieć, czy chcę ją przeczytać :)


_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Fobos
Autor: Victor Dixen
Tytuł oryginalny: Fobos
Wydawnictwo: Moondrive
Data wydania: 1 czerwca 2016
Ilość stron: 464
Gatunek: Dla młodzieży / sc-fi
Opis: 
Odmów... – szepcze mi do ucha cichy głos. – Wiesz, że nie nadajesz się do tej misji z tym, co masz do ukrycia. Wiesz, że jeśli polecisz, będziesz cierpiała tak, jak jeszcze nikt dotąd nie cierpiał. Odmów w tej chwili...

Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym zobaczyła ogłoszenie o naborze do programu „Genesis”, pierwszego reality show w kosmosie. Sześć dziewczyn i sześciu chłopaków wybranych w ogólnoświatowym castingu ma założyć pierwszą ludzką kolonię na Marsie. Będą poznawać się podczas sześciominutowych randek, by zdecydować, z kim założą rodzinę, gdy dotrą do celu.

Léonor uważa, że to jej jedyna szansa nie tylko na zdobycie sławy, ale i na lepsze życie. Przez całe dzieciństwo przechodziła od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Nie ma nic do stracenia i zamierza rozegrać tę grę po swojemu.

Mój komentarz:

Cóż, jakoś średnio przepadam za książkami, których akcja toczy się w kosmosie, nie mniej jednak nie skreślam jej na starcie. Kto wie, może mi się spodoba?

_____________________________________________________________________________________________

Tytuł: Jedyny pirat na imprezie
Autor: Lindsey Stirling
Tytuł oryginalny: The Only Pirate at the Party
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 2 czerwca 2016
Ilość stron: 296
Gatunek: Biografia/Autobiografia/Pamiętnik
Opis: 
Wykonania Lindsey Stirling zyskały rzesze fanów na kanale YouTube i znalazły się na szczytach list przebojów. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu?
Skrzący się energią i humorem pamiętnik odzwierciedla niezwykłą drogę życiową skrzypaczki i jej wytrwałość w dążeniu do celu. Właśnie swojej determinacji, niezależności w podejmowaniu decyzji i wyjątkowemu entuzjazmowi Lindsey Stirling zawdzięcza realizację życiowej pasji i... swoją pozycję najlepszej blogerki 2015 roku według rankingu Forbesa.
Wciągająca opowieść jest świadectwem tego, że nie ma jednej recepty na sukces i niezależnie od tego, co mówią inni, czasami dobrze jest być jedynym piratem na imprezie!

Mój komentarz:

Bardzo lubię covery w wykonaniu Lindsey, podoba mi się to co robi, jej pasja, to jak dąży do celu... Jednak z kupnem książki się wstrzymam bo nie mam jakiegoś wielkiego hopla na jej punkcie.

_____________________________________________________________________________________________

Tytuł: Alive. Żywi
Autor: Scott Sigler
Tytuł oryginalny: Alive
Seria: Trylogia generacje
Tom: 1
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 2 czerwca 2016
Ilość stron: 404
Gatunek: młodzieżowe / dystopia
Opis: 
Po obudzeniu się nastoletnia bohaterka odkrywa, że jest uwięziona w trumnie. 
Dodatkowo nie ma pojęcia, kim jest, gdzie jest i jak się tu znalazła.
Okazuje się, że w połączonym z jej więzieniem pomieszczeniu znajdują się równie zaskoczeni ocalali. Za ich pokojem znajduje się korytarz pełen zakurzonych kości, ale żadnych ludzi, żadnych odpowiedzi. Dziewczyna wie o sobie tylko jedno – nazywa się Savage, co wypisano w nogach trumny. Zauważa też, że inni na nią liczą. Nie jest największa ani najodważniejsza, ale z pewnych powodów budzi powszechne zaufanie. Teraz, jeśli ma im się udać, dziewczyna musi sprawić, żeby zaufali sobie nawzajem. Muszą zmierzyć się z prawdą, niezależnie od tego jak bolesna by była. Dystopijna trylogia dla młodzieży.

Mój komentarz:

Książka zapowiada się naprawdę bardzo interesująco, mam na nią wielką chrapkę jako iż nie spotkałam się jeszcze z czymś podobnym. Kto wie? Może będzie ona moim kolejnym bzikiem? :)

_____________________________________________________________________________________________

Tytuł: Kiedy odszedłeś
Autor: Jojo Moyes
Tytuł oryginalny: After You
Seria: Zanim się pojawiłeś
Tom: 2
Wydawnictwo: Między Słowami
Data wydania: 8 czerwca 2016
Ilość stron: 496
Gatunek: literatura piękna
Opis: 

Nie myśl o mnie za często…
Po prostu żyj dobrze.

Po prostu żyj.

Will

Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić.

A jednak Kiedy odszedłeś to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień.

*
Miłośnicy pisarstwa Jojo Moyes odnajdą w tej książce to, co najbardziej cenią w jej twórczości: ujmujący humor, autentyzm i zapadających w serce bohaterów. A ci, którzy jeszcze nie znają tej autorki, mogą być pewni, że po lekturze Kiedy odszedłeś popędzą do księgarń, by jak najszybciej nadrobić zaległości.
Poprzednia książka o perypetiach Lou Clark sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy (w Niemczech utrzymywała się na pierwszym miejscu list bestsellerów przez rekordowe 46 tygodni). Film na jej podstawie trafia właśnie na ekrany kin.

Mój komentarz:

Przyznam szczerze, że nawet nie przeczytałam opisu tej książki... Nie chcę sobie spoilerować (choć tytuł książki sam w sobie jest już spoilerem)... Będę ryczeć... Mam już dość. Muszę w końcu przeczytać 1-szy tom!

_____________________________________________________________________________________________

Tytuł: Arktyczny dotyk
Autor: Jennifer L.Armentrout
Tytuł oryginalny: Stone Cold Touch
Seria: Dark Elements
Tom: 2
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 8 czerwca 2016
Ilość stron: 400
Gatunek: Fantasy
Opis: 
Każdy dotyk ma swoją cenę.

Layla Shaw próbuje pozbierać kawałki swojego roztrzaskanego życia. Nie jest to łatwe w przypadku siedemnastolatki święcie przekonanej, że gorzej już być nie może. Co gorsza, z uwagi na tajemniczą moc, jaką włada dziewczyna, jej niewiarygodnie przystojny przyjaciel, Zayne, na zawsze pozostanie dla niej nieosiągalny.

Klan strażników, który od zawsze chronił Laylę, nagle zaczyna skrywać przed nią niebezpieczne sekrety. Do tego dziewczyna nie potrafi przestać myśleć o Rocie – grzesznym, seksownym, demonicznym księciu, który rozumie ją lepiej niż ktokolwiek.

Nagle moc Layli zaczyna się przekształcać, przez co może ona poznać smak zakazanego do tej pory owocu. W najmniej oczekiwanym momencie wraca do niej Roth, przynosząc wieści, które na zawsze mogą odmienić los dziewczyny. W końcu dostaje to, czego pragnęła, jednak na ziemi rozpętuje się piekło, liczba ofiar zaczyna wzrastać, a cena za szczęście może okazać się zbyt wysoka…

Czasami trafiamy na dno tylko po to, by się od niego odbić.

Mój komentarz:

Znam autorkę, znam serię... Ale jeszcze nie przeczytałam żadnej z jej książek, kiedyś to nadrobię (chyba). A jak na razie pozostawiam wam opinię czy seria jest interesująca... Polecacie? :)

_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Przekroczyć granice
Autor: Katie McGarry
Tytuł oryginalny: Pushing the Limits
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 8 czerwca 2016
Ilość stron: 496
Gatunek: Dla młodzieży
Opis: 
Nikt nie wie, co zdarzyło się tamtego wieczoru, kiedy Echo Emerson z popularnej dziewczyny stała się outsiderką z dziwnymi bliznami na rękach. Nawet Echo nie pamięta całej prawdy o tym strasznym wieczorze. Jedyne, czego pragnie, to aby jej życie wróciło do normalności.
Kiedy pojawia się Noah Hutchins, zabójczo przystojny i wykorzystujący dziewczyny samotnik w czarnej skórzanej kurtce, świat Echo zmienia się w niewyobrażalny sposób. Pozornie nic ich nie łączy. Z tajemnicami, które oboje skrywają, bycie razem jest w zasadzie niemożliwe.
Jednak niezwykłe przyciąganie między nimi nie chce zniknąć. W takiej sytuacji Echo musi zadać sobie pytanie, jak daleko mogą przesunąć granice i co zaryzykuje dla chłopaka, który może nauczyć ją znowu kochać.
Mój komentarz:

Czytałam dużo książek tego typu i jeszcze mi się nie przejadły - sukces! Mam chrapkę na tę książkę odkąd przeczytałam pierwsze zdanie opisu. Okładka średnia, ale wiadomo, nie liczy się wygląd a treść :)

_____________________________________________________________________________________________Tytuł: Heaven. Miasto elfów
Autor: Christoph Marzi
Tytuł oryginalny: Heaven
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 8 czerwca 2016
Ilość stron: 336
Gatunek: Dla młodzieży / fantasy
Opis: 
Londyn jest jego miastem. Ponad dachami brytyjskiej stolicy osiemnastoletni David znalazł swój drugi dom. Tylko tutaj czuje się wolny i może zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości.
Pewnej nocy na jednym z dachów spotyka dziwną i piękną dziewczynę. Ma na imię Heaven i błaga o pomoc. Twierdzi, że właśnie wycięto jej serce. Choć David nic z tego nie rozumie i nie dowierza słowom Heaven, postanawia jej pomóc. W szpitalu lekarz potwierdza, że Heaven naprawdę nie ma serca. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna niebezpieczna przygoda. Przeżyją tylko wtedy, gdy uda im się poznać tajemnicę Heaven.

Mój komentarz:
Taaaaa... Co ci autorzy teraz mają z tym wycinaniem? Najpierw "Chłopak, który stracił głowę" a teraz dziewczyna, której wycięto serce... Tak, opis tej książki zdecydowanie zakrawa na absurd. Nie mniej jednak wklejam ją tutaj tylko dlatego, że... Właściwie sama nie wiem dlaczego, ale macie. Może komuś z was się spodoba.

_____________________________________________________________________________________________


Tytuł: Strażniczka książek
Autor: Mechthild Gläser
Tytuł oryginalny: Die Buchspringer
Wydawnictwo: Proszyński i S-ka
Data wydania: 9 czerwca 2016
Ilość stron: 392
Gatunek: Literatura młodzieżowa (podobno)
Opis:
Niezwykła przygoda w świecie książek…
Podróżować na grzbiecie Shere Khana przez „Księgę dżungli”, u boku Werthera Goethego walczyć z czarownicami z Makbeta, a wraz z Elisabeth Bennet wzdychać do Mr. Darcy’ego…
Amy nie myślała, że kiedyś będzie tak blisko bohaterów swoich ulubionych książek, że będzie umiała tak głęboko zanurzyć się w każdą z opowieści, o przeżywaniu których niejednokrotnie marzyła, pochłaniając je jednym tchem. Teraz z zapałem korzysta ze swojej nowej umiejętności – aż okazuje się, że w świecie literatury panuje kompletny chaos i nic nie jest takie, jakie być powinno.

Mój komentarz:

Zapowiada się interesująco. W końcu kto z nas, książkoholików nie chciałby podróżować w świecie książek? (Chociaż ja do wzdychania dodałabym jeszcze Jonathana Morgenstern'a i Rowana Whitethorn'a :p).

_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Ból za ból
Autor: Jenny Han, Siobhan Vivian
Tytuł oryginalny: Burn for Burn
Seria: Ból za ból
Tom: 1
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 15 czerwca 2016
Ilość stron: 400
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Opis: 

Pocztówkowo idealna Wyspa Jar jest pełna uroczych sklepów turystycznych, dziewiczych plaż, i niesamowitych domów. To właśnie tam trzy dziewczyny potajemnie spiskują nad zemstą.
Kat jest już zmęczona zastraszaniem przez jej byłego najlepszego przyjaciela.
Lillia od zawsze wyglądała na jej młodszą siostrę, więc kiedy odkrywa, że jeden z jej chłopaków potajemnie z nią sypia, zamierza położyć temu kres.
Mary stale nawiedzają traumatyczne wydarzenia z minionych lat, więc chłopak, który jest za nie odpowiedzialny powinien dostać za swoje.
Żadna z dziewcząt może swoich mściwych fantazji bez ściągania na siebie podejrzeń. Ale razem ... wszystko jest możliwe.


Mój komentarz:

Zapowiada się naprawdę ciekawie i myślę, że ostatnio brakuje mi właśnie czegoś takiego... z wątkiem kryminalnym? Nie wiem jak mogę to nazwać ale z wielką chęcią sięgnę po tę książkę :)

_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 15 czerwca 2016
Ilość stron:
Gatunek: Młodzieżowe
Opis: 
12 autorów powieści dla młodzieży, między innymi Veronica Roth i Cassandra Clare, sprawi, że poczujesz zapach lata i ciepło miłości.

Geek filmowy podkochuje się w koleżance z pracy. Do zrobienia pierwszego kroku popycha go… zombie.
Mark i Margaret utknęli w czasie. W kółko przeżywają ten sam dzień, 4 sierpnia.
Chłopak w śpiączce i jego najlepsza przyjaciółka mają szansę powrócić do przeszłości i na nowo przeżyć najlepsze wspólne chwile. Co się stanie, jeśli jedno z nich postanowi zmienić bieg wydarzeń?

Przejażdżki na motorze, skoki z klifu, seanse filmowe, szalone spiski animatorów w ośrodkach wczasowych, ogniska na campingu i zapach morza – w tych opowiadaniach jest wszystko, czego oczekujesz od wakacji życia.

Odważ się zrobić pierwszy krok do spełnienia marzeń. Kto wie, może miłość czeka na Ciebie tuż za rogiem?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś nas pokochał.

Mój komentarz:

Nie miałam jeszcze okazji przeczytać poprzedniego zbioru opowiadań, ale mam wielką chrapkę na obydwa... Chyba kiedy będę zamawiać wezmę obydwie książki na raz :)

___________________________________________________________________________________________________
Tytuł: Calder. Narodziny odwagi
Autor: Mia Sheridan
Tytuł oryginalny: Becoming Calder
Seria: A Sign of Love
Tom: 1
Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 20 czerwca 2016
Ilość stron: 376
Gatunek: Literatura piękna
Opis:
Kiedy dziesięcioletni Calder po raz pierwszy zobaczył ośmioletnią Eden, nie przeczuwał, że ich losy na zawsze splecie niewidzialna nić. Ale z pewnością wiedział, że jego uczucia nie zyskają aprobaty społeczności, w której przyszło mu żyć. Jako syn członków apokaliptycznej sekty o surowych zasadach moralnych nie powinien nawet marzyć o dziewczynce, która... miała zostać ż oną przywódcy tej sekty. Sęk w tym, że ani Calder, ani Eden nie mogą tak po prostu zrezygnować z marzeń. Odważny chłopak i zdeterminowana dziewczyna postanawiają walczyć o własną godność, o prawo do decydowania o swoim życiu, wreszcie o swoją miłość.
Wyrusz z nimi w tę podróż, zobacz, jak próbują odnaleźć własne miejsce w świecie i nadać nowy sens życiu. Calder. Narodziny odwagi to opowieść o walce dobra ze złem, o strachu i męstwie oraz o ponadczasowej prawdzie, że światło miłości potrafi rozświetlić największe mroki...
Mój komentarz:

Ostatnio dużo słyszałam zarówno o autorce jak i o tej książce. Jednak jak na razie mnie do niej nie ciągnie, choć kiedyś na pewno przeczytam. 

_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Kiedy pada deszcz
Autor: Lisa De Jong
Tytuł oryginalny: When It Rains
Seria: Rain
Tom: 1
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 22 czerwca 2016
Ilość stron: 550
Gatunek: Literatura kobieca / Literatura obyczajowa / Romans
Opis:
Odkąd sięgam pamięcią, Beau Bennett był moim najlepszym przyjacielem. Kochałam się w nim, zanim wszystko się zawaliło. Teraz chłopak chce ode mnie czegoś więcej, ale nie jestem w stanie mu tego dać. Wszystko się zmieniło. Chciałabym móc powiedzieć mu dlaczego, ale nie potrafię.
Nie wiedziałam, jak bardzo go potrzebuję, póki nie wyjechał na studia, a ja zostałam kompletnie sama.

Pewnego dnia do miasta zawitał Asher Hunt.

Chłopak z ciemnymi, urzekającymi oczyma i zarozumiałym uśmieszkiem tchnął życie w to, co ze mnie pozostało. Pomógł mi zapomnieć o bólu, który więził mnie już od tak dawna.

Byłam zraniona.
Zostałam ocalona.
Odzyskałam nadzieję.
Tamtej nocy myślałam, że to koniec mojej historii, jednak teraz wiem, że był to jej nowy początek.

Przynajmniej dopóki pewien sekret nie wywrócił mojego świata do góry nogami…
Ponownie.

Mój komentarz:

Jeśli mam byś szczera to do książki przyciągnęła mnie okładka. Nie wiem co w niej niezwykłego ale strasznie mi się podoba.
Z reguły nie przepadam za obyczajówkami czy im podobnym ale opis tej książki bardzo mnie zachęcił i wiem, że muszę ją przeczytać ^^

_____________________________________________________________________________________________ I tym oto tytułem kończymy. Taa. Czerwiec szykuje dla nas dość sporo ciekawych książek, nie mniej jednak mnie najbardziej zaintrygowały "Alive. Żywi", "Przekroczyć granice" i "Kiedy pada deszcz". Jak na razie mam w planach tylko te trzy książki ze względu na to iż moja lista "do przeczytania" jest tak długa, że musiałabym czytać 1,5 książki na 2 dni aby wyrobić się w rok... Do tego czasu dojdą kolejne cudeńka A STOS NIEPRZECZYTANYCH KSIĄŻEK W DOMU ROŚNIE! Ach ciężki jest żywot książkocholika...


Zaciekawiło was coś? A może czekacie na książki, których tu nie wymieniłam? Śmiało piszcie, może dzięki wam moja lista "do przeczytania" się powiększy :p

36 komentarzy :

 1. Ja nie mogę doczekać się Śpiącego księcia, bo po pierwszym tomie żyję w niepewności co dalej:)
  Pozdrawiam books--my-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto przeczytać "Córkę zjadaczki grzechów"? Bo do tej pory się waham...

   Usuń
  2. Jak dla mnie, to Córka zjadaczki grzechów, to jedna z gorszych książek, jakie dane mi było przeczytać.
   Wynudziła mnie, główna bohaterka mnie irytowała, haniebnie olany wątek Śpiącego Księcia.
   Osobiście nie polecam.

   http://miszmasz79.blogspot.com

   Usuń
 2. W czerwcu będzie kolejny tom Szklanego tronu i na tę książkę wyczekuję najmocniej. :) Jeszcze zapewne kupię drugą część Ognistego pocałunku, bo ostatnio go czytałam i całkiem mi się spodobał.
  Pozdrawiam,
  Geek of books&tvseries&films

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się jakim cudem nie wspomniałam o "Królowej cieni"... Przecież to najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera tego roku... Coś tu jest nie tak... W każdym razie czekam na nią z niecierpliwością :)

   Usuń
  2. Już 4 tom wychodzi,a ja muszę się w końcu zabrać za pierwszy ... :)

   Usuń
 3. Ja chętnie przeczytam Alive i Kiedy pada deszcz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na wszystkie lektury mam wielką ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zbankrutuję przez te wszystkie nowości wydawnicze :<
  Moim must have jest na pewno "Fobos", "Kiedy odszedłeś", chciałabym również sięgnąć po "Calder. Narodziny odwagi" i zaciekawił mnie opis "Alive. Żywi". Nie wiem jak ja znajdę czas na wszystkie te pozycje i fundusze na ich zdobycie, ale to chyba problem większości z nas, niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co zrobisz jak nic nie zrobisz? Taki żywot książkoholika :p Mam dokładnie ten sam problem -,-

   Usuń
  2. Dołączam do grupy bankrutów :P Czemu jest tak dużo książek, które chcę przeczytać i kupić?! Świat jest niesprawiedliwy XD

   Usuń
  3. Tyle książek do czytania, a tak mało czasu... :c

   Usuń
  4. Czas jest drugim minusem, szkoda, że nie można czytać tak aby czas stawał w miejscu :/ A potem od nowa i od nowa... :D

   Usuń
 6. zainteresowała mnie Strażniczka książek i wakacyjne opowiadania. szkoda tylko, że w czerwcu trudno będzie znaleźć czas na książki. pozdrawiam :)
  wyznaniaczytadloholiczki.bogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam "Podaruj mi miłość" i teraz wyczekuję kolejnego zbioru opowiadań tym razem wakacyjnych.
  Pozdrawiam :*
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie było ,,Podaruj mi miłość'' ? Bo niektórzy mówią, że nie warto czytać :(

   Usuń
  2. Akurat jak się wciągniesz w jakieś opowiadanie to ono się kończy :/ Ale nie zapadają jakoś głęboko w pamięć.

   Usuń
  3. Kurczę to tak nieciekawie, przeważnie lubię długie serie/ trylogie, ale nigdy nie czytałam opowiadań wydanych w książce :/

   Usuń
 8. Z wymienionych książek czekam na ,,Fobos'' i zbiór opowiadań (chociaż tak jak ty nie czytałam pierwszego zbioru, ale zamierzam, jednak dopiero w zimie), jednak przedstawiłaś tyle intrygujących książek, że lekko się załamałam, nie mam pojęcia jak się wyrobić z tyloma książkami :( Jakoś muszę dać radę, ale jest ich tak D U Ż O... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze robisz czekając na odpowiednią porę roku, inaczej nie poczułabyś tego klimatu :) Ja popsułam tak sobie "W śnieżną noc"

   Usuń
  2. ,,W śnieżną noc'' też mam zamiar nabyć w okresie świąt :) Chcę wtedy czuć klimat, więc rzeczywiście czekam na taką porę roku :) Jakoś nie lubię czytać o zimie latem i na odwrót :)

   Usuń
  3. Zimą nie przeszkadzają mi książki o lecie, wakacjach ;) ale latem o zimie nie lubię czytać, nie wiem co mnie podkusiło z "W śnieżną noc"

   Usuń
  4. Ja nie, jakoś tak nie lubię, oczywiście są wyjątki, bo jeżeli książka mnie wciągnie a wcześniej nie wiedziałam o jakiej porze się rozgrywa a dowiaduję się w środku, to czytam mimo to :)

   Usuń
 9. Sporo wymieniłaś, większość chcę poznać, ja wypatrzyłam aż 19 tytułów, które mam w planach ;) Ale zaczęłam już wakacje, więc będę miała czas. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, aż tyle? Nieźle... Moje czytelnicze plany na wakacje sięgają tego, co mam jeszcze nieprzeczytane na półce + to, co dostanę na urodziny. Na razie jest 16 książek, nie wiem ile dojdzie na urodziny i boję się, że się nie wyrobię :P

   Usuń
 10. Oo! "Kiedy odszedłeś" będzie miało premierę prawie tego samego dnia co premiera kinowa "Zanim się pojawiłeś" :) Fajny zbieg wydarzeń

  OdpowiedzUsuń
 11. O nie, nie, nie! Miałam nie kupować więcej książek. :( Chyba, że zrobię sobie sama prezent na zakończenie roku. Interesuję mnie co najmniej 5 z wymienionych przez ciebie książek. A wydawnictwo Otwarte organizuje ciekawy konkurs z Fobos :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałam wymienić tu książki na które mam ochotę , ale przeczytałabym wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również :) Moja lista "Chcę przeczytać" zamiast maleć to rośnie !

   Usuń
  2. Moja też, i to z każdym dniem... :)

   Usuń
 13. Mój budżet jest mocno ograniczony, więc zainwestuję tylko w te wakacyjne opowiadania :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój też taki zaczyna być :( Niestety za dużo jest książek jakie bym chciała, a za mało pieniędzy na nie wszystkie :( Wbrew pozorom książki nie są tanie, niektóre są bardzo drogie... ;(

   Usuń
  2. Polecam kupno ebooków :) Taniej wychodzą

   Usuń
  3. Nie przepadam za e-bookami, ale jeżeli już mam do nich dostęp to w wersji pdf, przeważnie od kogoś wysłanej na mój e-mail. Jednak to nie to samo co czytanie tradycyjnej książki :/

   Usuń
  4. Ja wolę czytać na tablecie/telefonie. Jest mi wygodniej, nie trzeba przewracać kartek, wygodniej się trzyma (chociaż jest na to sposób ThumbThing).

   Usuń
  5. Ja wolę tradycyjne :) Uwielbiam zapach książek, szelest kartek itd. <3 Ale jeżeli już czytam e-booka to da telefonie lub laptopie :)

   Usuń

Jeśli przeczytałeś/aś mój post zostaw po sobie jakiś ślad :)
Z chęcią poznam wasze opinie na dany temat.
Nie musisz spamować linkami, odwiedzam każdego, kto zaciekawi mnie komentarzem lub po prostu stałych czytelników :)

SZABLON WYKONANY PRZEZ RONNIE