poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Zapowiedzi wydawnicze - wrzesień 2016

Witajcie! :) Na reszcie wracam do żywych, staram się zapomnieć o wakacjach, które już się kończą (o zgrozo) i wyszukuję najciekawszych wrześniowych premier. Sierpień zleciał mi jak z bicza strzelił, wszystko poszło jakoś tak szybko... Brak czasu na czytanie zrobił swoje - do tej pory za mną tylko dwie książki i nie zapowiada się na nic więcej. Fatalnie. Mimo to nie zrażam się w poszukiwaniu perełek, które zostaną wydane na początku roku szkolnego. 
Tym razem znalazłam ich 12. Mam nadzieję, że któraś przypadnie wam do gustu, a jeśli macie jakąś wyczekiwaną książkę, której tu nie uwzględniłam - dajcie znać, chętnie dowiem się, co mnie ominęło.


Tytuł: Przeznaczenie błazna
Autor: Robbin Hobb
Tytuł oryginalny:
Seria:
Tom:
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 6 września 2016
Ilość stron: 986
Opis:
Skrytobójca, szpieg i mistrz Mocy Bastard Rycerski Przezorny, obecnie znany tylko jako żołnierz Tom Borsuczowłosy, na dobre osiadł na królewskim dworze w Koziej Twierdzy. Tylko nieliczni znają jego pełną tajemnic przeszłość oraz wiedzą o ofiarach, jakie musiał ponieść, by przeżyć. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że Bastard włada magią Mocy. Wyruszywszy na wyprawę z księciem Sumiennym, Cierniem i ograniczonym, lecz wielce utalentowanym w Mocy Młotkiem, Bastard Rycerski stara się pomóc księciu wypełnić misję.
Mój komentarz:


Książka obiła mi się o uszy już jakiś czas temu, jednak potem jakoś o niej zapomniałam i tak wyszło. Teraz, kiedy widzę, że zostanie wydana w twardej oprawie, jako całość, myślę, że może kiedyś uda mi się ją zdobyć ;)

_____________________________________________________________________________________________Tytuł: Gus
Autor: Kim Holden
Tytuł oryginalny: Gus
Seria: Promyczek
Tom: 2
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 7 września 2016
Ilość stron:
Opis:

Oto historia Gusa.
Opowiada o zagubieniu.
O odnalezieniu.
I o powolnym procesie uzdrawiania.
Szczerze mówiąc, nie wiem już jak żyć. Promyczek nie była tylko moją najlepszą przyjaciółką, była jakby moją drugą połówką… drugą połową mojego umysłu, mojego sumienia, mojego poczucia humoru, mojej kreatywności. Była drugą połową mojego serca. W jaki sposób człowiek może wrócić do swoich zajęć, jeśli na zawsze stracił połowę siebie?
Mój komentarz:

"Promyczek" jeszcze przede mną, jednak nie zmienia to faktu iż chciałabym dowiedzieć się co było dalej. Tak, jestem pewna, że pierwszy tom mi się spodoba ;)

_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Gloria
Autor: Monika Błądek
Seria: Sprawiedliwi
Tom: 1
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 7 września 2016
Ilość stron: 480
Opis:
Mroczna, wizjonerska, niepokojąca dystopia dla młodych czytelników, z bohaterami, którzy zapadają w pamięć równie mocno jak postaci z „Igrzysk śmierci” i „Niezgodnej”.
Rok 2025.
Unia Europejska się rozpadła, każdy kraj dba wyłącznie o swoje interesy. Polskę oddziela od Rosji pas spalonej ziemi – Ukraina.
Siedmioletnia Gloria trafia pod opiekę mieszkającej w Paryżu ciotki. Kilka lat później poznaje tam starszego od siebie Asłana Zuradowa. Młody mężczyzna pomaga dziewczynie przetrwać we wstrząsanym etnicznymi konfliktami mieście, przy okazji wciągając ją w krąg konspiratorów, walczących o władzę i wpływy w formującym się praktycznie od nowa społeczeństwie.
W tym samym czasie na planecie Trion spat Drakin informuje Trojlo Orila, że został skazany na likwidację. Więzień uniknie śmierci, jeśli zgodzi się poddać resocjalizacji na odległej Ziemi. Trojlo zobowiązuje się wystrzegać przemocy i posługiwać się wyłącznie pokojowymi metodami, ale okazuje się to trudniejsze, niż przypuszczał. Jak Obcy poradzi sobie w zdewastowanej Europie, na gruzach cywilizacji, która jeszcze niedawno rościła sobie pretensje do tego, by dominować nad całą Ziemią?


 Mój komentarz:

No więc tak... Po opisie jestem w szoku(?). Nie oszukujmy się. Czytając pierwsze akapity myślimy - dystopia! A tu proszę... kosmici... Cóż, to będzie ciekawe.

_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Piąta fala
Autor: Rick Yancey
Tytuł oryginalny: The Last Star
Seria: Piąta fala
Tom: 3
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 14 września 2016
Ilość stron: 436
Opis:
Ostatni tom elektryzującej trylogii "Piąta fala"!

Zostały cztery dni. Potem z powierzchni Ziemi zniknie wszelki ślad po człowieku. Ucieczka i ukrywanie się nie mają już sensu. Jedyną szansą dla ludzkości jest podjęcie nierównej walki z wrogim najeźdźcą. Tylko kim naprawdę jest nieprzyjaciel?
Czy bohaterom uda się wypełnić ryzykowną misję? I jaką rolę w ratowaniu świata odegra Cassie? Odliczanie właśnie się rozpoczęło.
Mój komentarz:

Cóż, nie miałam okazji zapoznać się nawet z pierwszym tomem, ale mam go w planach, więc nawet nie przeczytałam opisu. Sami oceńcie, czy wygląda to ciekawie.
_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Grzesznik
Autor: Maggie Stiefvater
Tytuł oryginalny:
Seria: Wilkołaki z Mercy Falls
Tom: 3.5
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 14 września 2016
Ilość stron:
Opis:
Powieść koncentruje się na Cole'u St. Clairze, ważnej postaci trylogii. Wszyscy sądzą, że znają historię Cole'a: sława, uzależnienie, upadek, zniknięcie. Ale tylko kilka osób poznało najmroczniejszy sekret Cole'a - jego umiejętność przemiany w wilka. Jedną z nich jest Isabel.

Tym razem bohaterowie spotykają się w Los Angeles. Ich losy znowu się splatają. Cole – tytułowy grzesznik – postanawia się zmienić – dla Isabel, która próbuje ułożyć sobie życie po śmierci brata. Kiedyś wydawało się, że ich związek nie ma przyszłości, a oni potrafią bez siebie żyć. Okazało się jednak, że są na siebie skazani…
Mój komentarz:

Nie miałam jeszcze okazji przeczytać ani jednej książki tej autorki, jednak mam w planach tą właśnie serię, więc pomyślałam, że zawsze można coś tu wrzucić ;)

_____________________________________________________________________________________________Tytuł: Dziewczyna z dzielnicy cudów
Autor: Aneta Jadowska
Seria: Nikita
Tom: 1
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 14 września 2016
Ilość stron: 320
Opis:
Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.
Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.
Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?
Mój komentarz:


Przyciągnęła mnie okładka. Przeczytałam opis. Zapragnęłam ją mieć :P

_____________________________________________________________________________________________Tytuł: Załącznik
Autor: Rainbow Rowell
Tytuł oryginalny: Attachments
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Data wydania: 14 września 2016
Ilość stron: 416
Opis:
„Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzych e-maili. Zgłaszając się na stanowisko „administratora bezpieczeństwa danych”, wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip. Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga.Kiedy sobie uświadamia, że zakochał się w Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość. Co miałby jej powiedzieć...?     
„To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile… i kocham cię?”
Mój komentarz:

Cóż, zapowiada się całkiem ciekawie. W każdym razie... MUSZĘ ją mieć :)

_____________________________________________________________________________________________Tytuł: Zielone martensy
Autor: Joanna Jagiełło
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Data wydania: 21 września 2016
Ilość stron: 240
Opis:
Zdaniem Feliksa szkoła przypomina front, na którym toczy się walka nie na pięści, lecz na marki ciuchów i smartfonów. On jednak nie zamierza brać udziału w tych zawodach, zwłaszcza że ma znacznie poważniejsze problemy i cały dom na głowie.
Otylia również odstaje od reszty uczniów gimnazjum: barwne ciuchy, aureola rudych włosów, lekka nadwaga, którą dziewczyna w ogóle się nie przejmuje, i charakterystyczne zielone martensy… Oraz optymizm, którym zaraża, choć i jej nie brakuje zmartwień.
Nic dziwnego, że Feliks od razu zwraca na nią uwagę. Tę dwójkę outsiderów szybko połączy przyjaźń – a może coś więcej?

Książka Joanny Jagiełło pokazuje, że czasem warto iść pod prąd.
Mój komentarz:


Dobra, muszę się przyznać, że przyciągnął mnie tytuł. Od jakiegoś czasu poluję na glany, a zielony nie jest najgorszym kolorem. Co do książki - zapowiada się ciekawie ^^

_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Silver. Druga księga snów
Autor: Kerstin Gier
Tytuł oryginalny: Silber - Das zweite Buch der Träume
Seria: Silver - księgi snów
Tom: 2
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 28 września 2016
 Ilość stron: 408
 Opis:
Sprawy Liv, młodej bohaterki serii „Silver”, układają się coraz lepiej. Nowy dom i nowa rodzina okazały się całkiem w porządku. Romantyczny związek z przystojnym i bystrym Henrym trwa. W dodatku nowe fascynujące możliwości odkrywa przed dziewczyną sfera snów. Niestety, Liv ma także powody do niepokoju. Po pierwsze, anonimowa blogerka Secrecy wie o Liv rzeczy, których nie powinna wiedzieć. Po drugie, Henry ma swoje tajemnice. Wiele tajemnic. Po trzecie, za drzwiami z klamką w kształcie jaszczurki czai się coś strasznego, mrocznego i złowrogiego…
Mój komentarz:

Nie przeczytałam opisu, ale wiem, że na pewno zaopatrzę się w tę książkę... Muszę tylko najpierw upolować gdzieś pierwszy tom.


_____________________________________________________________________________________________

Tytuł: Szóstka wron
Autor: Leigh Bardugo
Tytuł oryginalny: Six of Crows
Seria: Six of Crows
Tom: 1
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 28 września 2016
Ilość stron: 496
Opis:
Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków.
Jeden niewykonalny skok.
Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne:
– włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy)
– uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat)
– przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać).
Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście – razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.
Mój komentarz:

Mam wielką chrapkę na "Trylogię Grisza" tej autorki i myślę, że po jej przeczytaniu zabiorę się za tą... Chociaż kiedy to będzie to już inna sprawa...


_____________________________________________________________________________________________
Tytuł: Spójrz na mnie
Autor: Nicolas Sparks
Tytuł oryginalny: See Me
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 28 września 2016
Ilość stron:
Opis:
Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.
A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy.
Mój komentarz:


O kurczę *.* Muszę ją mieć. Zapowiada się cudownie.

_____________________________________________________________________________________________Tytuł: Bez winy
Autor: Mia Sheridan
Tytuł oryginalny:
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 28 września 2016
Ilość stron:
Opis:
Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los.

Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać…

Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie.

Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy?
Mój komentarz:


Nie powiem, ciekawi mnie ta książka. Może się skuszę...

_____________________________________________________________________________________________


No dobra. To tyle, przynajmniej na razie... Dajcie znać, czy coś wpadło wam w oko. Jeśli czekacie na jakąś inną książkę, której tu nie wymieniłam - piszcie. Chętnie dowiem się, co przegapiam ;)

30 komentarzy :

 1. mi sierpień również bardzo szybko minął. we wrześniu będę nadrabiać zaległości z poprzednich miesięcy, bo żadna książka mnie nie zainteresowała. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tak żadna, żadna? o.O Chociaż jedna, maciupeńka? ;P

   Usuń
  2. żadna :p już myślami jestem w październiku, czekam na nową książkę Marty Kisiel i scenariusz Harry'ego Pottera i Przeklęte Dziecko :)

   Usuń
 2. Gloria, Gus i pierwsza część, Bez winy, czy powieść Sparksa z chęcią bym przeczytała...

  OdpowiedzUsuń
 3. Z niecierpliwością czekam na "Gus", "Piąta fala ostatnia gwiazda", "Załącznik", "Bez winy oraz "Spójrz na mnie" . :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na Gus i Sparksa! Z wielką chęcią bym po nie sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym przeczytać "promyczek" więc druga część mnie zainteresowała poza tym oczywiście chciałabym przeczytać nowość Sparksa :) tak ogólnie to nie czekam na nic konkretnego lubię czytać coś co polecają inni :)


  Blog o książkach

  OdpowiedzUsuń
 6. Wrzesień zapowiada się bardzo ciekawie ;) Kilka tytułów bardzo mnie zainteresowało i nie mogę doczekać się ich premiery.
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią przeczytałabym książkę Moniki Błądek :D
  http://lowczyniksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bez winy to coś na co zdecydowanie czekam :) !

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 9. Po nowego Sparksa z przyjemnością kiedyś sięgnę, ale raczej nie zdążę się w niego zaopatrzyć przed wybyciem do Japonii. ^^' Najbliższy rok minie mi pewnie na czytaniu po japońsku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę bardzo czekam na "Gusa" i "Dziewczynę..." pani Jadowskiej! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyczekuję ,,Przeznaczenia Błazna" - w końcu doczekam się ostatniego tomu. :)
  Pozdrawiam,
  GeekBooks

  OdpowiedzUsuń
 12. I kiedy my to wszystko przeczytamy? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem...


   Ma ktoś może jakiś Stopczas, albo coś? :D

   Usuń
 13. Ciekawe, czy okładka drugiej części Silver będzie tak piękna na żywo jak ta pierwsza część :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno ;) Kuzynka ma niemieckie wydanie i wygląda to jeszcze lepiej niż okładka pierwszej części *.*

   Usuń
 14. Wrzesień zapowiada się naprawdę dobrze, jeśli chodzi o książkowe premiery. Na pewno przeczytam "Bez winy", "Dziewczynę z Dzielnicy Cudów" i "Drugą księgę snów". Jak uporać się z "Promyczkiem" i "Bezkresnym morzem", sięgnę po "Gusa" i "Ostatnią gwiazdę". Jest na co czekać. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Załącznik" i "Szóstka wron" zaciekawiły mnie najbardziej i to po nie będę chciała sięgnąć jak najszybciej. :)
  Pozdrawiam,
  Pinkie Bookworm

  OdpowiedzUsuń
 16. Widzę, że mamy zupełnie inne gusta książkowe ;) z Twojego zestawienia ciekawa jestem jedynie Gusa ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Najbardziej interesuje mnie "Załącznik" i " Dziewczyn z dzielnicy cudów". Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać te książki.
  Pozdrawiam
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie zaciekawiła "Dziewczyna z dzielnicy cudów". Okładka rzeczywiście jest przyciągająca, a poza tym już pojawiają się pierwsze pozytywne recenzje.
  O "Szóstce wron" słyszałam też sporo za granicą, więc będę musiała koniecznie sięgnąć po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Najbardziej czekam na "Szóstkę wron", bo tyle szumu wokół tej książki za granicą, że po prostu muszę się sama przekonać, czy faktycznie jest taka świetna. Poza tym ciekawi mnie "Załącznik", bo autorkę miło wspominam z lektury "Eleanor & Park", no i muszę nadrobić "Piątą falę", bo ciekawi mnie ta seria, ale nie miałam jeszcze okazji jej przeczytać oraz "Silver", bo chociaż na początku mnie nie ciekawiła, to po kilku recenzjach poczułam, że chcę przeczytać tę serię. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 20. Niestety raczej nic dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziewczyno, czytaj Maggie, koniecznie! "Drżenie" jest naprawdę bardzo fajne ;)
  Nie mogę się doczekać Gusa (SZALENIE WRĘCZ) i może skuszę się na nową Rowell, ta wersja okładkowa podoba mi się sto razy bardziej niż poprzednia.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Praktycznie same młodzieżówki i fantastyka... niestety nie dla mnie. Załącznik bym chciała mieć na pójce, dla zakładki :>

  Pozdrawiam, Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja już nie chcę oglądać zapowiedzi :(. Dopiero postawiłam sobie krzyżyk na zakupy książkowe, a już widzę tyle pozycji, na które chętnie bym się skusiła, że robi mi się smutno :D. Na pewno w najbliższej przyszłości nie oprę się pokusie Szóstki wron, bo uwielbiam Trylogię Grisza ;).

  OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś/aś mój post zostaw po sobie jakiś ślad :)
Z chęcią poznam wasze opinie na dany temat.
Nie musisz spamować linkami, odwiedzam każdego, kto zaciekawi mnie komentarzem lub po prostu stałych czytelników :)

SZABLON WYKONANY PRZEZ RONNIE