poniedziałek, 31 października 2016

Zapowiedzi wydawnicze - listopad 2016

Witajcie. :) Nie wiem jak Wam, ale jak dla mnie październik minął w zawrotnym tempie. Niedawno pisałam post o zapowiedziach na ten właśnie miesiąc, a już niedługo listopad. Jedyne czego żałuję to te targi w Krakowie, ponieważ nie wiem, czy uda mi się na nie wybrać (nie ma to jak zachorować dwa dni przed)... Ale dość mojego nudzenia, przejdźmy do zapowiedzi. Tym razem upolowałam ich dla Was 10. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie ;)


Zapraszam!
Tytuł: Atrament i krew
Autor: Rachel Caine
Tytuł oryginalny:
Seria: Wielka biblioteka
Tom: 1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2 listopada 2016
Ilość stron:
Opis:
Jeśli wiedza to władza, to Biblioteka jest największą potęgą na świecie. I najbardziej okrutną...
Rachel Caine tworzy historię od nowa i kreuje niebezpieczny alternatywny świat, gdzie Wielka Biblioteka kontroluje dostęp do wiedzy, a posiadanie książek jest okrutnie karane.
Biblioteka Aleksandryjska, największy skarbiec wiedzy starożytnego świata, nie spłonęła… Bezwzględna i wszechpotężna ma swoją siedzibę w każdym wielkim mieście świata 2020 roku. Włada alchemią i panuje nad wiedzą, kontrolując do niej dostęp. Jednak posiadanie książek na własność jest zabronione i surowo karane.
Jess Brightwell jest kurierem, na polecenie swojego przebiegłego ojca przemyca książki dla klientów. Wszystkiego, co wie, nauczył się z nielegalnych książek, które jego rodzina zdobywa na czarnym rynku. Ta niebezpieczna praca pozbawiła życia jego starszego brata. Ale bardziej ryzykowne jest zadanie, jakie ojciec wyznacza mu teraz. Jess ma zostać szpiegiem rodziny w Wielkiej Bibliotece…
Rozpoczyna szkolenie w Bibliotece. Wszyscy tu mają tajemnice: uczniowie i ich mentor - bezlitosny Bibliotekarz. Lecz najbardziej złowieszcze sekrety kryje sama Biblioteka. Jess z przerażeniem odkrywa, że dla tych, którzy nią rządzą, wiedza jest cenniejsza niż ludzkie życie. I że wkrótce spłoną zarówno buntownicy, jak i książki…
Mój komentarz:

Wow! Pierwsza w miarę normalna okładka od wydawnictwa Amber, która jest w miarę przyjemna dla oka.

_______________________________________________________________________________________________
Tytuł: Kod gorączki
Autor: James Dashner
Tytuł oryginalny:
Seria: Więzień labiryntu
Tom: 5 (?)
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Data wydania: 9 listopada 2016
Ilość stron: 450
Opis:
"Kod gorączki" to niecierpliwie wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej serii "Więzień labiryntu", która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Miłośnicy tej serii wciąż mają wiele pytań i wciąż mnóstwo niewiadomych. Wszystko zostanie ujawnione w najnowszej powieści Jamesa Dashnera.

W jaki sposób Dreszcz wyszukał Streferów? Kto należy do Grupy B? I po której stronie są tak naprawdę Thomas oraz Teresa? Kłamstwa wyjdą na jaw. Sekrety zostaną odkryte. Okaże się, kto z kim tak naprawdę współpracował.

Ta książka zaskoczy i zachwyci wszystkich fanów serii. Powrócą ulubieni bohaterowie, kolejne wstrząsające sekrety i kłamstwa. Powróci świat skażony zagładą i trzymająca w nieustannym napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcja. "Kod gorączki" tylko potwierdza, dlaczego seria "Więzień labiryntu" jest jednym z największych światowych bestsellerów ostatnich lat.

Pewnego dnia nastąpił koniec świata.
Lasy stanęły w ogniu, jeziora i rzeki wyschły, a oceany wezbrały. Potem nadeszła zaraza. Po całej kuli ziemskiej rozprzestrzeniła się gorączka. Rodziny umierały, zapanowała przemoc, ludzie zabijali się nawzajem. Potem powstał Dreszcz, który poszukiwał rozwiązania. A potem znaleźli idealnego chłopca. Imię chłopca brzmiało Thomas i Thomas zbudował labirynt. Teraz istnieją tajemnice. Istnieją kłamstwa. A także więzy lojalności, których historia nie mogła przewidzieć. Oto opowieść o tamtym chłopcu, Thomasie, i o tym, jak zbudował labirynt, który tylko on mógł zburzyć.
Mój komentarz:

Jeśli mam być szczera, nawet nie przeczytałam opisu w obawie przed spoilerami. Ciągle jestem w trakcie lektury pierwszego tomu i nie chciałabym sobie czegoś zepsuć :/

_______________________________________________________________________________________________
Tytuł: Co mnie zmieniło na zawsze
Autor: Amber Smith
Tytuł oryginalny: The Way I Used To Be
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 9 listopada 2016
Ilość stron: 392
Opis:
To nie liceum ją zmieniło. To gwałt.
Pewnego wieczoru najlepszy przyjaciel jej brata – niemal członek rodziny – sprawia, że świat Eden wywraca się do góry nogami. To, co kiedyś wydawało się proste, teraz jest skomplikowane. To, co kiedyś wydawało się prawdą, teraz jest kłamstwem. Ci, których kiedyś kochała, teraz budzą tylko jej nienawiść. Nic już nie ma sensu. Wie, że powinna powiedzieć komuś o tym, co się stało, ale nie może tego zrobić. Więc ukrywa to w sobie, głęboko. Ukrywa też to, kim kiedyś była – bo teraz jest już inna. Na zawsze.
Mój komentarz:

Oryginalność fabuły płacze. Jednak nie zmienia to faktu, że mam zamiar przeczytać tą książkę :D

_______________________________________________________________________________________________

Tytuł: Płytkie groby
Autor: Jennifer Donelly
Tytuł oryginalny:
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 9 listopada 2016
Ilość stron:
Opis:
Nowy Jork, XIX wiek. Przed piękną i bogatą Jo Monfort rysuje się świetlana przyszłość. Jednak jej plany unicestwia rodzinna tragedia: ojciec Jo ginie od przypadkowego postrzału. Czy jednak naprawdę był to wypadek? Dziewczyna ma wątpliwości.
Z pomocą Eddiego – młodego, niezwykle przystojnego reportera – Jo próbuje dociec prawdy. Im bliżej jest rozwiązania, tym więcej może stracić. Ale jest już za późno, by się wycofać. A życie bywa mroczniejsze, niż Jo Monfort, dziewczyna z dobrego domu, mogła sobie wyobrazić.

Mój komentarz:
Zaintrygował mnie tytuł. I okładka. I opis. Wynik? Muszę ją mieć.


_______________________________________________________________________________________________
Tytuł: Oblivion
Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł oryginalny: Oblivion
Seria: Lux
Tom: 1.5
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 9 listopada 2016
Ilość stron:
Opis:
Poznajcie epicką historię miłosną z Obsydianu opowiedzianą przez Daemona Blacka… Nowa powieść autorki serii „Lux”. Wyczułem kłopoty z chwilą, gdy Katy Swartz wprowadziła się do domu obok. Dużo kłopotów.
Tak, tego właśnie brakowało. Zwłaszcza, że i tak jestem tu obcy. Moi rodacy przybyli na Ziemię z Lux, planety oddalonej o trzynaście miliardów lat świetlnych. A ludziom nie można przecież ufać. Boją się nas. Potrafimy dokonywać rzeczy, o których oni mogą tylko pomarzyć i, szczerze mówiąc, wyglądają przy nas jak banda cieniasów. Cóż, taka prawda.
Ale Katy ma na mnie zupełnie niespodziewany wpływ i nie mogę przestać jej pragnąć. Ciągle chcę ją chronić. Przez nią staję się słabszy, a przecież byłem najsilniejszy pośród swoich i dlatego nakazano mi chronić resztę. A ta dziewczyna… Może oznaczać naszą zagładę. Ponieważ Luxen ma jeszcze większego wroga – Arum. I właśnie dlatego muszę być w formie.
Jeżeli zakocham się w Katy – ludzkiej dziewczynie – zagrozi to nie tylko jej życiu. Wszyscy możemy przez to zginąć. A na to nie mogę pozwolić…
Mój komentarz:

Nie czytałam pierwszego tomu, więc opisu tej części też nie. Nie chcę sobie spoilerować.

_______________________________________________________________________________________________Tytuł: Nieuniknione
Autor: Amy A. Bartol
Tytuł oryginalny:
Seria: Przeczucia
Tom: 1
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 9 listopada 2016
Ilość stron:
Opis:
Evie Claremont zostawia za sobą dawne koszmary i pełna nadziei zaczyna I rok studiów. Jednak kiedy spotyka Reeda Wellingtona, chłopaka o niezwykle magnetycznej osobowości, jej życie zmienia się nie do poznania. Evie zaczyna zauważać u siebie dziwne objawy: jej rany goją się bardzo szybko. Dowiaduje się, że Reed jest Aniołem Mocy, a ona jest połączeniem człowieka (po matce) i anioła (po nieznanym ojcu) – a więc jedynym chyba na Ziemi aniołem obdarzonym ludzką duszą. Między nią a Reedem rodzi się ogromna – choć na razie całkowicie platoniczna – namiętność i wzajemna fascynacja. Okazuje się, że ich nadnaturalne przeznaczenie to coś absolutnie... nieuniknionego.
Mój komentarz:

Z niewiadomych przyczyn ta książka przypomina mi "Upadłych", więc nie jestem pewna co do tego, czy dobrym pomysłem będzie po nią sięgnąć.

_______________________________________________________________________________________________Tytuł: Shadow
Autor: Sylvain Reynard
Tytuł oryginalny: Sylvain
Seria:
Tom: 2
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 16 listopada 2016
Ilość stron: 400
Opis:
Mroczny cień padł na Florencję. Inspektor Batelli nie spocznie, zanim nie udowodni Raven udziału w kradzieży bezcennych dzieł sztuki z galerii Uffizi, ale to niejedyny problem, z którym musi sobie poradzić dziewczyna. Oto powrócił książę wampirów, grożąc straszliwą zemstą wszystkim, którzy wyrządzili jej krzywdę. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem: sprzysiąc się z siłami ciemności, czy odważnie stawić im czoło, odtrącając bezwzględnego, głodnego krwi adoratora? Cokolwiek postanowi, nie zdoła uwolnić się od burzliwej przeszłości, która i tak może okazać się zaledwie niewinnym wstępem do krwawej, mrocznej, pulsującej namiętnością przyszłości.
Mój komentarz:

Nie czytałam pierwszego tomu, więc jak na razie nie sięgnę.


_______________________________________________________________________________________________

Tytuł: 7EW
Autor: Neal Stephenson
Tytuł oryginalny: Seveneves
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 28 października 2016
Ilość stron: 896
Opis:
Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata?
Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka… Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię. Neal Stephenson – obdarzony oszałamiającą wyobraźnią literacki geniusz i wizjoner – łączy naukę, filozofię, technikę, psychologię i literaturę w arcydziele prozy spekulatywnej, w którym wizja przyszłości jest zarazem niecodzienna i upiornie znajoma. Podejmuje ważne współczesne idee i niewiarygodne wyzwania w absolutnie wspaniałej sadze – śmiałej, wciągającej i zapierającej dech w piersi.
Mój komentarz:

Czy tylko mnie wkurza kiedy daty premiery książek są przesuwane, a ich cena podskakuje o ponad połowę? Ludzie kochani nie dam prawie 70zł na książkę, choćby nie wiem jak mnie korciło (cena okładkowa to 69zł).
_______________________________________________________________________________________________Tytuł: Przebudzenie króla
Autor: Maggie Stiefvater
Tytuł oryginalny: The Raven King
Seria: Król kruków
Tom: 4
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 23 listopada 2016
Ilość stron: 448
Opis:
Zależnie od tego, gdzie zacząć tę historię, może ona opowiadać o różnych ludziach, ale to Gansey gra w niej pierwsze skrzypce. Kilka lat temu użądlony przez pszczołę cudem uniknął śmierci – a może już umarł i tylko został wskrzeszony? Od tamtej pory spala go tylko jedno pragnienie: odnaleźć grób legendarnego walijskiego króla Glendowera, od niepamiętnych czasów śpiącego w jaskini niedaleko Henrietty. W swoje poszukiwania wciągał przyjaciół, jednego po drugim. Ronana – śniącego, zabierającego ze swoich snów najbardziej fantastyczne przedmioty. Adama – potężnego czarodzieja, który oddał swoje ręce i oczy zaklętemu lasowi. Noaha – zamordowanego przed laty chłopaka, który nadal rozpaczliwie czepia się świata żywych. I wreszcie Blue, którą pokochał i która kocha jego, lecz według przepowiedni zabije go swoim pocałunkiem.
Król Gansey i jego dwór. Wiedzą, że ich wędrówka dobiega końca. Nie mogą zawrócić, nawet gdyby chcieli. Krok za nimi czai się jednak ciemność, pochłaniająca wszystko dookoła kawałek po kawałku i zamieniająca sny w najstraszniejsze koszmary. Przeraża ich bardziej niż cokolwiek, czego do tej pory zaznali. Czy dadzą radę stawić jej czoła? I kogo będą musieli złożyć w ofierze?
Mój komentarz:

Nie czytałam pierwszego tomu. Nie czytałam opisu.

_______________________________________________________________________________________________Tytuł: November 9
Autor: Colleen Hooveer
Tytuł oryginalny: November 9
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 9 listopada 2016
Ilość stron:
Opis:
9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii – tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…
Mój komentarz:

Jak na razie mnie do niej nie ciągnie. Jeśli nadarzy się okazja na pewno sięgnę, ale jeśli nie - też przeżyję.

_______________________________________________________________________________________________To tyle na dziś, mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. :) A jeśli czekacie na książkę, której tu nie wymieniłam, dajcie znać ;)

17 komentarzy :

 1. Kilka pozycji przyciąga uwagę! Już dodaję do listy do przeczytania! ;)

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesuje mnie "Atrament i krew" i "Płytkie groby". Będę na te książki polować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na sto procent przeczytam Hoover, czekam też na "Niewidzialne życie Iwana Isajenki" ;)

  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Z wymienionych książek są ze trzy, które chciałabym przeczytać, ale jak mi się nie uda to trudno, przeżyję. Znowu nadszedł miesiąc, gdy może uda mi się nadrobić zaległości z poprzednich miesięcy (i kogo ja chcę oszukać? przecież równie dobrze mogę powiedzieć "szkoła mi na to nie pozwoli" co jest niestety smutną prawdą :( )

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę kilka perełek, po które mam nadzieję, będę miała okazję sięgnąć.
  Pozdrawiam.
  In my different World

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam November 9, Shadow i Nieuniknione - bardzo polecam, szczególnie Hoover. <3
  Co mnie zmieniło na zawsze właśnie czytam i jest super, inna w tym gatunku.
  Czekam na Oblivion. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi podoba się okładka do Atramentu i krwi oraz do Płytkich grobów.
  Pozdrawiam,
  http://www.sekretny-trop.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czy któraś z pozycji dołączy do mojej książkowej kolekcji, ale okładki "Atramentu i krwi" oraz "Przebudzenia Króla" całkowicie mnie urzekły ♥
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 9. uff, trochę mi ulżyło. w listopadzie poluję na nową książkę Dinah Jefferies, poza tym nic mnie nie zaciekawiło. ale to ulga, bo dziś otrzymałam 3 nowe książki, a w kolejce do przeczytania mam ich tak dużo, że nie wiem kiedy to zrobię. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z chęcią sięgnę po "November 9" i "Co mnie zmieniło na zawsze".

  OdpowiedzUsuń
 11. "Kod gorączki" oraz "7EW" - te dwie na pewno przeczytam, ale tą pierwszą zapewne wypożyczę z biblioteki jak się pojawi, a druga muszę kiedyś zamówić :)
  "Co mnie zmieniło na zawsze" trochę kusi, ale nie wiem czy w końcu się zdecyduje, bo rzadko sięgam po taka tematykę.
  Pozdrawiam cieplutko!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. "November 9" mam już na swojej półce i nie mogę się doczekać by sięgnąć po tę książkę, bo kocham Hoover. Bardzo ciekawi mnie "Oblivion" no i oczywiście nie mogę już wytrzymać, żeby dostać w swoje ręce ostatnią część "Króla kruków". Listopad będzie naprawdę ciekawym miesiącem :D
  Pozdrawiam :)
  moonybookishcorner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Płytkie groby to coś co chce przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie też do niczego nie ciągnie...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja wśród tych zapowiedzi tym razem nie znalazłam nic dla siebie, ale może to nawet i lepiej, bo ciągle mam ogrom zaległych książek do przeczytania :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Płytkie groby i oczywiście Przebudzenie króla:) Mam sentyment do Maggie Stiefvater chociaż wolałam jej serię o wilkołakach:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Cena 7EW faktycznie przeraża. Jeśli znajdę gdzieś taniej, to kupię, bo książka mnie interesuje, ale jeśli nie, to sobie odpuszczę. Za to do November 9 będę przekonywała cały czas, bo ja byłam bardzo pozytywnie zaskoczona i książka naprawdę mi się spodobała. ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś/aś mój post zostaw po sobie jakiś ślad :)
Z chęcią poznam wasze opinie na dany temat.
Nie musisz spamować linkami, odwiedzam każdego, kto zaciekawi mnie komentarzem lub po prostu stałych czytelników :)

SZABLON WYKONANY PRZEZ RONNIE